TON یا تلگرام غیرقابل فیلتر کردن چیست و چگونه کار می‌کند؟

سه شنبه 1 آبان 1397
11:32
امامی

تلگرام فیلترناشدنی چیست و چگونه کار می‌کند؟ این سوالی است که این روز‌ها مکرر پرسیده می‌شود و حتی عده‌ای روزشماری می‌کنند تا موعد رونمایی از آن برسد. نسخه متفاوتی از تلگرام که بنیانگذار آن وعده ارائه اش در زمانی کوتاه را داده است.

به گزارش «تابناک»، به فاصله کوتاهی از انسداد موقت تلگرام در کشورمان، پاول دورف، بنیانگذار تلگرام -که پیشتر وی‌کی (VK)، یعنی بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه را بنا نهاده و به دلایلی از آن جدا و برای ادامه فعالیت، روانه آلمان شده، وعده عرضه نسخه متفاوتی از تلگرام را داد که قابل فیلترکردن و انسداد نیست.

این وعده در حالی بیان می‌شد که تلگرام به درخواست مسئولان کشورمان برای حذف برخی کانال‌های ترویج کننده خشونت و ترور پاسخ منفی داده بود و پیرو آن، مسئولان کشورمان رای به خارج شدن آن از دسترس ایرانیان دادند. تصمیمی که البته تاکید شده و می‌شود که موقتی‌ست، به شرطی که تلگرام به خواسته مسئولان کشورمان جامه عمل بپوشاند.

شرطی که به نظر نمی‌آید محقق شود که اگر این گونه بود، پیشتر این گونه شده بود. وضعیتی که نشان می‌دهد احتمالا بازگشتی در کار نیست و ظاهرا دورف هم تمایلی به بازگشت به بازار ایران ندارد، حتی با اینکه می‌داند ۴۰ میلیون از حدود ۷۰ میلیون کاربر نرم افزارش ایرانیان هستند و تنها راه به سود رساندن تلگرام، تداوم این ارتباطات و همکاری با مسئولان کشورمان است.

درباره همکاری‌هایی سخن می‌گوییم که نمونه آن، مجوز ورود تلگرام به عرصه تبادلات مالی در کشورمان بود که از مدت‌ها پیشتر زمزمه افزوده شدنش امکانش به تلگرام مطرح شده بود و مسئولان کشورمان قصد داشتند با دادن این مجوز به تلگرام، این شبکه اجتماعی محبوب ایرانیان را مجاب به انتقال سرورهایش به کشورمان نمایند.

اتفاقی که دیگر قرار نیست رخ دهد، به ویژه زمانی که به یادآوریم وی‌چت به کشورمان بازگشته و در چندسالی که از دسترس ایرانیان خارج بود، توانسته سهم بسیار بزرگی از بازار تبادلات مالی جمعیت بزرگی از هموطنانش به دست آورد؛ جمعیت چند صد میلیون نفری چینی‌هایی که برای پرداخت مبلغ خرید‌های روزمره خود از وی‌چت بهره می‌برند.

دورنمایی که دورف برای تلگرام ترسیم کرده بود، اما حالا تغییر کرده است؛ آنقدر که به نظر می‌رسد تلگرام هم برای این برنامه نویس نابغه روس، حکم وی‌کی را یافته است. شبکه اجتماعی‌ای که وی در روسیه بنا نهاد و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی این کشور، با اختلاف به نسبت فیسبوک و امثال آن شد و وقتی کنترل آن با فروش سهام توسط شریکش تا حدی از دستان دورف خارج شد، عطای داشتنش را به لقایش بخشید و دست از آن شست.
TON یا تلگرام غیرقابل فیلتر کردن چیست و چگونه کار می‌کند؟

اتفاقی که این بار به شکلی دیگر در حال وقوع است. اینکه دورف از نسخه جدید تلگرام سخن به میان آورده که بر بستر بلاک‌چین عرضه خواهد شد. نسخه‌ای که نمی‌توان آن را فیلتر یا محدود کرد و از آن سو، اختیار تلگرام را از دست مالکش خارج خواهد کرد! چیزی شبیه وقف کردن تلگرام برای عموم!

خبری که پیشتر «آنتون روزنبرگ»، یکی از مدیران تلگرام آن را اعلام کرده بود، اما حالا به طور رسمی اعلام می‌شود. خبر در راه بودن «شبکه باز اطلاعات تلگرام» یه به طور مخفف «TON» (Telegram Open Network) که در آن تلگرام بر بستری عرضه خواهد شد که امثال بیت‌کوین بر آن بستر فعالیت می‌کنند. پلتفرمی که به تلگرام کمک می‌کند بی ارتباط با سرورهایش نیز فعال بماند!

برای فهم بهتر ماجرا بهتر است ابتدا کمی درباره بلاک چین توضیح دهیم؛ فناوری بلاکچین اساساً یک پایگاه داده توزیع شده از اسناد و یا دفتر کل عمومی از همه تراکنش‌ها یا رویداد‌های دیجیتال است که توسط اجزای تشکیل دهنده اش به شکل مشترک اجرا می‌شود. یعنی هر تراکنش در آن با توافق اکثریت اجزای سیستم محقق می‌گردد و اطلاعاتی که یکبار وارد سیستم شده باشد، هرگز پاک نمی‌شوند.
به عبارت ساده تر، در بلاک چین اطلاعات یک واقعه نه در یک سرور و با چک شدن و رجوع مداوم به آن سرور، که در هسته های فراوانی که همانا کاربران آن سیستم هستند، نگهداری می‌شود و از این رو، قطع ارتباط سرور، منجر به قطع ارتباط شبکه نخواهد شد. وضعیتی که برای تلگرام باید این گونه آن را تشریح کرد که مدیران این نرم افزار قصد دارند اطلاعات این شبکه اجتماعی را بین کاربران نگهداری کنند که در این صورت، حتی با بستن ارتباط کاربران با سرورهای تلگرام هم نمی‌شود تلگرام ایشان را از کار انداخت.
TON یا تلگرام غیرقابل فیلتر کردن چیست و چگونه کار می‌کند؟

وضعیتی که البته آفت هایی به دنبال دارد که از جمله آنها، خارج شدن کنترل کامل تلگرام از دست مدیران این شرکت نیز هست. منظور کنترل اطلاعات در این شبکه است که بستر بلاک‌چین مانع از دخل و تصرف و حذف آن به سادگی می‌گردد و بر این اساس، دیگر مدیران این شرکت نمی‌توانند مدعی شوند خط و خطوط قرمزی دارند که اگر زیر پا گذاشته شود، به سرعت آن را حذف می‌کنند چراکه بلاک‌چین این امکان را به ایشان نمی‌دهد.

علاوه بر آن، ورود TON به بازار و اقبال کاربران به آن، برای ایرانیان یک مساله جدید خواهد آفرید. اینکه هزینه اینترنت شان –ولو اندک- افزایش خواهد یافت چراکه در بلاک چین مدام بین کاربران برای صحت سنجی و انتشار مطالب ارتباط برقرار است و این ارتباط در کشور ما که اینترنت را به صورت مجموع اطلاعات دریافت و ارسالی فاکتور می‌کنند و می‌فروشند، منجر به افزایش هزینه کاربران خواهد شد.

افزایش هزینه‌ای که البته اندک است، اما در کشور ما می‌تواند مساله ساز باشد، به ویژه آنکه بسیاری از کاربران تلگرام در کشورمان از بسته های اینترنت تلفن همراه استفاده می‌کنند که محدودیت زیادی از نظر حجمی دارند. این در حالی است که عرضه تلگرام بر بستر بلاک‌چین، تماس صوتی رایگان این نرم افزار که از زمان راه اندازی، در کشورمان فیلتر شد را هم به امکانات تلگرام خواهد افزود و طبعا هزینه های بیشتری برای مشترکان به وجود خواهد آورد.

به این موارد، امکان استفاده از ارزهای دیجیتال و تبادلات مالی خاص بر بستر TON را هم می‌توان افزود که به دلیل ویژگی های بلاک چین، انسداد آنها تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. اتفاقی که پیشتر دست کم یکبار در Frozen Chat، نرم افزار ارتباطی بر بستر بلاک‌چین برای اندروید تجربه شده اما به شکست این پروژه منجر شده است. شکست نرم افزاری که خاستگاه ایتالیایی دارد اما کسی نیازی به استفاده از آن ندیده تا به بایگانی سپرده شود اما اوضاع برای تلگرام فرق می‌کند؛ فرقی که می‌توان آن را در اشتیاق فراوان ایرانیان به این نرم افزار، حتی پس از فیلتر شدنش دریافت!


موضوعات: وبلاگ,
[ بازدید : 12 ] [ امتیاز : 1 ] [ نظر شما :
]

تکنیک های غلط سئو و بهینه سازی وب سایت

چهارشنبه 21 شهريور 1397
15:13
امامی

امروزه در دنیای سئو و بهینه سازی وب سایت تغییرات و تحولات مداوم است. پس جای تعجبی باقی نمی ماند که برخی روش‌های بهینه‌سازی وب سایت ، پس از چندی عمرشان به سر برسد و کارایی خودشان را از دست بدهند. در این مقاله‌ی از سایت وبمدار ، با برخی از این تکنیک‌ها بیش‌تر آشنا می‌شویم. تکنیک‌هایی که برخی افراد، مخصوصا در وب فارسی، همچنان بر آن پافشاری می‌کنند و حاضر نیستند از آن‌ها دل بکنند، اما در واقع مدت‌هاست که دیگر اثربخشی سابق را از دست داده‌اند.

تولید بک‌لینک‌های بیش‌تر برای افزایش رتبه

در گذشته، قسمت اصلی هر پروسه‌ی سئویی این بود که بدون آنالیز دامین لینک‌دهنده و لینک‌های داده شده، تا جایی که می‌توانستیم، برای سایتمان بک‌لینک تولید کنیم. آن روزها، انجام این کار، افزایش رتبه‌ی سایت‌مان را تضمین می‌کرد.تولید و جذب بک‌لینک، هم‌چنان جزء فاکتورهای اساسی سئو و بهینه سازی وب سایت است. بر طبق داده‌های اطلاعاتی وب‌سایت Search Metrics، تولید بک‌لینک، جزء ۵ فاکتور اصلی افزایش رتبه سایت است؛ اما شیوه‌ی تولید بک‌لینک با آن‌چه در گذشته انجام می‌شد، کاملا متفاوت است.
لینک در سئو و بهینه سازی وب سایت
تغییرات در نوع جذب و تولید بک‌لینک، حول و حوش آپدیت پنگوئن ۲.۰ اتفاق افتاد. به واسطه‌ی تغییراتی که آن زمان رخ داد، امروز، کیفیت بک‌لینک‌ها اولویت اصلی در تولید بک‌لینک شده است؛ و نه تعداد و کمیت آن‌ها. به همین دلیل، اگر بدانید که چطور باید بک‌لینک مناسب تولید کنید، گاهی اوقات، چند بک‌لینک محدود، اما با کیفیت، می‌توانند تاثیر بسیار بیش‌تری نسبت به تعداد زیادی بک‌لینک بی‌کیفیت داشته باشند.

پر کردن مطالب از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه

در گذشته، بسیار مهم بود که مطالبی که در وب‌سایتتان منتشر می‌کنید، عینا حاوی کلمات کلیدی مد نظرتان باشد و داخل متن مطالب را از کلمات کلیدی مختلف پر کنید. اما حالا دیگر این موضوع اهمیت سابق را ندارد. اکنون، گوگل از شیوه‌یایندکس معنایی نهفته (latent semantic indexing – LSI) استفاده می‌کند. این سیستم ایندکس از فوریه‌ی ۲۰۰۴ مورد توجه گوگل قرار گرفت و از آن پس، با هر آپدیتی که به الگوریتم‌های گوگل اضافه شد، بیش‌تر و بیش‌تر اجرایی شد.
سیستم ایندکس جدید، به این صورت است که روبات‌های گوگل، محتوای موجود در صفحه‌ی وب‌سایت را کراول می‌کنند و پرتکرارترین کلمات و عبارات موجود در متن، با یکدیگر ترکیب شده و به عنوان کلمه کلیدی آن صفحه شناخته می‌شود. سیستم ایندکس معنایی نهفته یا همان LSI، هم‌چنین، در محتوای صفحه به دنبال کلمات و عباراتی که مترادف با کلمه کلیدی اصلی صفحه است، می‌گردد.
امروزه، بیش از هر چیزی، مهم این است که وب‌سایت خود را به منظور فراهم ساختن تجربه‌ی لذت‌بخش کاربران طراحی و بهینه‌سازی نمایید. این بدان معناست که دیگر نیازی نیست شما کلمات کلیدی مد نظرتان را به زور در محتوای صفحه جاسازی کنید. محتوا را برای کاربر بنویسید، نه برای روبات‌های گوگل. موتورهای جستجو با استفاده از کلمات و عبارات مترادف و مرتبط، خودشان متوجه منظور شما خواهند شد.
کلمات کلیدی در سئو و بهینه سازی وب سایت

تمرکز فقط روی بک‌لینک و محتوا

حدود ۵ سال پیش از این، سئو به ایجاد بک‌لینک‌های بسیار زیاد و تولید محتوای خوب محدود می‌شد. انجام دادن همین دو مورد، افزایش رتبه‌ی شما را تقریبا تضمین می‌کرد. اما امروزه، این‌طور نیست. اگر دقت کنید، اغلب وب‌سایت‌هایی که رتبه‌های خوبی کسب کرده‌اند، مخطبین بسیاری در شبکه‌های اجتماعی دارند. متخصصین سئو بر سر این که تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو به صورت مستقیم یا غیرمستقیم است، همچنان در حال بحث هستند؛ اما هیچ‌کس نفس تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی بر سئو را نفی نمی‌کند.
بگذارید این‌طور نگاه قضیه بکنیم: هر چه مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی بیش‌تر باشند، چشمان بیش‌تری به وب‌سایت شما دوخته می‌شوند. و هر چه نگاه بیش‌تری روی وب‌سایت شما دوخته شده باشد، بک‌لینک‌های بیش‌تری می‌گیرید و ترافیک بیش‌تری جذب خواهید کرد. علاوه بر این موارد، شبکه‌های اجتماعی منبع بسیاری خوبی برای انتشار مناسب مطالب وب‌سایت شماست و باعث ایجاد کشش زیادی در مخاطبان‌تان خواهد شد.
محتوا در سئو و بهینه سازی وب سایت

ایجاد صفحات بیش‌تر برای جذب ترافیک زیادتر

برخی افراد چنین گمان می‌کنند که با تولید صفحات زیادتر، می‌توانند ترافیک بیش‌تری برای وب‌سایتشان جذب کنند. حال این‌که، همچون موضوع بک‌لینک‌ها، ایجاد محتوای زیاد، فقط به قصد تولید صفحات بیش‌تر، کمکی به شما نخواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که حتما اولویت شما در تولید محتوا بر کیفیت آن باشد و نه بر تعداد و کمیت مطالب. اگر محتوای خوبی نداشته باشید، هر تعداد هم که صفحات مختلف ایجاد کنید، هیچ سودی به حال شما نخواهد داشت.
آپدیت‌های الگوریتم پاندای گوگل که در فوریه‌ی ۲۰۱۱ منتشر شد، شناسایی محتوای بد را هر روز، بیش‌تر و بیش‌تر ممکن می‌سازد. این روزها، اگر وب‌سایتی محتوای ضعیف تولید کند، ممکن است با جریمه‌های گوگل مواجه شود. پس اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما محتوای خوبی تولید می‌کند که مخاطبان‌تان مایل به مطالعه‌ی آن هستند.

افزایش رتبه برای جذب ترافیک بیش‌تر

یک تصور غلط در میان اهالی وب رایج است که افزایش رتبه‌ی وب‌سایت را مساوی با افزایش ترافیک از سوی موتورهای جستجو می‌بینند. بله؛ درست است که کاربران، شما را در بالای فهرست جستجو، بهتر می‌بینند، اما این به معنای افزایش کلیک روی لینک وب‌سایت شما (click-throughs) نیست. ۲ دلیل برای این امر وجود دارد:
الف) ممکن است استراتژی کلمات کلیدی شما، استراتژی درستی نباشد. به این معنا که شما در کلماتی رتبه‌ی بالا کسب کرده‌اید که به موضوع و حوزه‌ی کار وب‌سایت شما ارتباطی ندارد.
ب) متا دیسکریپشن وب‌سایت و صفحات وب‌سایت شما برای مخاطب جذاب نیست و آن‌ها را به کلیک کردن ترغیب نمی‌کند.
برای حل کردن این مشکلات، باید با استفاده از گوگل ادوردز، استراتژی کلمات کلیدی مناسبی تهیه کنید و کلمات و عباراتی را انتخاب کنید که به کسب‌و‌کار شما ارتباط دارند. همچنین برای مشکل دوم، باید متا دیسکریپشن‌هایی بنویسید که برای مخاطبان جذاب باشد و آن‌ها را برای ورود به سایت ترغیب کند. راه‌حل ساده‌ای که برای تولید متا دیسکریپشن‌های خوب وجود دارد این است که با خودتان تصور کنید که اگر شما می‌بودید، چه جملات و عباراتی شما را مجاب می‌کرد روی این لینک کلیک کنید.

وبلاگ‌نویسی مهمان در ابعاد وسیع، برای ایجاد اعتبار در سئو و بهینه سازی وب سایت

قبل از الگوریتم پنگوئن ۲.۰ که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، هر کس، در هر جایی که می‌توانست، مطلب خوب یا بدی را در آن‌جا منتشر می‌کرد تا در ازای آن، یک بک‌لینک به وب‌سایتش داده شود. ضمن این‌که کیفیت محتوا اهمیت چندانی نداشت، در اغلب اوقات، محتوای تولید شده، ارتباطی هم به وب‌سایت نویسنده‌ی آن نمی‌داشت؛ بلکه صرفا راهی بود برای تولید بک‌لینک‌های بیش‌تر.
وبلاگ‌نویسی مهمان از آن زمان تا امروز، فوق‌العاده تغییر کرده است. امروزه، اگر شما قصد دارید یکی دو تا پست مهمان در وب‌سایت‌های دیگر بگذارید، بسیار مهم است که این وب‌سایت‌ها، معتبر و مرتبط به وب‌سایت شما باشند. وبلاگ‌نویسی مهمان در مقایس کوچک، و در صورتی که به شیوه‌ی درست و اخلاقی آن اجرا شود، می‌تواند مزایایی داشته باشد.

پر کردن عنوان‌ها از کلمات کلیدی، برای افزایش رتبه

پر کردن مطالب سایت از کلمات کلیدی مختلف را، کیورد پرکنی یا همان کیورد استافینگ (Keyword stuffing) می‌گویند. یعنی در یک متن بسیار کوتاه، تعداد بسیار زیادی کلمات کلیدی را باربط و بی‌ربط بگنجانیم. خود گوگل، از طریقمت کاتس در سال ۲۰۰۷ به ما اخطار داده است که برای کسب رتبه‌های بالاتر، کیورد استافینگ انجام ندهیم. اما برخی وبمسترها، صحبت‌های مت کاتس را جدی نگرفتند؛ تا این‌که گوگل هر سال با آپدیت‌های جدید الگوریتم‌هایی مانند الگوریتم پاندا به میدان آمد. الگوریتم‌هایی که ساخته شده بودند برای کشف محتوای ضعیف.
کیورد استافینگ بازی بسیار خطرناکی‌ست. این تاکتیک قدیمی، صراحتا با دستورالعمل وبمستر گوگل در تناقض است. و از آن‌جایی که آپدیت الگوریتم‌های مختلف، گوگل را سال به سال در تشخیص محتوای ضعیف، پیشرفته‌تر می‌کند، شما با کیورد استافینگ، وب‌سایت خود را در معرض خطر مستقیم جریمه‌های گوگل قرار خواهید داد.

وقت خود را با قرار دادن عکس در مطالب تلف نکنید

برای مدت‌های طولانی، غفلت از قرار دادن عکس در مطالب وب‌سایت، مشکلی نداشت. شما می‌توانستید با استفاده از برچسب‌های جایگزین (Alt Tags) و نام فایل‌های عکس‌ها، مطالب خود را ایجاد و رتبه‌های مناسبی کسب کنید. امروزه، اهمیت سئوی داخل سایت (Op-Page SEO) از هر زمان دیگری، بیش‌تر شده است و عدم استفاده از عکس‌ها در مطالب سایت، سئوی داخل سایت شما را از موهبت بزرگی محروم می‌سازد و از کیفیتی که می‌توانید داشته باشید، کم خواهد کرد.
موتورهای جستجو قادر به دیدن عکس‌های وب‌سایت شما نیستند؛ بنابراین لازم است که با قرار دادن برچسب‌های متنی جایگزین مناسب و ایجاد نام مرتبط برای فایل عکس‌ها، گوگل را برای درک موضوع و ماهیت عکس‌ها کمک کنید. اگر برچسب‌های جایگزین عکس‌ها را استفاده نکنید، در واقع از میزان قابل رویت بودن سایت خود در محیط اینترنت کاسته‌اید.

سایت را در دایرکتوری‌های بسیاری ثبت کرده تا بک‌لینک‌های بیش‌تری کسب کنید

در تاریخ ۲۴ آپریل ۲۰۱۲ میلادی، گوگل اولین نسخه از الگوریتم پنگوئن خود را منتشر کرد. الگوریتم پنگوئن که پس از آن تاریخ، آپدیت‌های بسیاری داشته است، روی شناسایی و کشف وب‌سایت‌های دارای بک‌لینک‌های مصنوعی و غیرواقعی متمرکز شده است. هر بازاریاب و وبمستری باید اطمینان حاصل کند که تنها بر کمیت بک‌لینک‌ها تمرکز نداشته باشد و سایت خود را برای کسب بک‌لینک، در هر دایرکتوری نامعتبری ثبت نکند تا بک‌لینک‌های اسپم و مصنوعی به سایت‌ش اضافه نشوند.
به جای دایرکتوری‌های نامعتبر بسیار، بایستی بر دایرکتوری‌های معتبر و مرتبط تمرکز داشته باشید و وب‌سایت خود را در آن‌ها ثبت کنید. دایرکتوری‌های معتبر، استانداردهای مشخص خود را دارند. ثبت لینک در دایرکتوری‌های معتبر و مرتبط، علاوه بر دریافت بک‌لینک‌های معتبر، باعث می‌شود مردم با شرکت و وب‌سایت شما آشنا شوند. شناسایی دایرکتوری‌های معتبر و تشخیص آن‌ها از دایرکتوری‌های نامعتبر بسیار ساده است؛ اما اگر نمی‌توانید آن‌ها را تشخیص دهید، ریسک نکنید و وب‌سایت خود را آن‌ها ثبت ننمایید.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از این تکنیک‌های منسوخ شده هنوز هم استفاده می‌کنید، بهتر است هرچه سریع‌تر وضعیت سئوی وب‌سایت خود را سر و سامان ببخشید و برای ادامه‌ی کار، استراتژی سئوی خود را تغییر دهید. دست به کار شوید، محتوای باکیفیت و مفید تولید کنید و بک‌لینک‌های طبیعی، مرتبط و معتبر کسب کنید.


موضوعات: وبلاگ,
[ بازدید : 17 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

انواع SSL چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟

چهارشنبه 24 مرداد 1397
12:57
امامی

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

اگر به این نتیجه رسیده اید که برای وب سایت خود یک پروتکل SSL تهیه کنید و به دنبال سایت های ارائه کننده SSL هستید بهتر است قبل از خرید باهم این مقاله را بررسی کنیم.

SSL چیست ؟

SSL یا Secure Socket Layer یک پروتکل امنیتی است که ارتباط ایمن میان سرور و مرورگر برقرار می کند که توسط شرکت Netscape ارایه شده است. مزیت استفاده از این پروتکل، بهره گیری از موارد امنیتی تعبیه شده آن برای امن کردن پروتکل های غیرامن که براساس الگوریتم های رمزنگاری بر روی داده های خام (plain text) که قرار است از یک کانال ارتباطی غیرامن مثل اینترنت عبور کنند، اعمال می شود و محرمانه ماندن داده ها را در طول کانال انتقال تضمین می کند.

چرا باید از SSL استفاده کنیم :

مهم ترین کاربرد استفاده SSL تامین امنیت وب سایت است به طوری که یک ارتباط دو طرفه بین سرور و مرورگر ایجاد کرده و اطلاعات به صورت رمزنگاری شده ارسال می شود به این صورت که اگر شما در فیسبوک فعالیت می کنید اگر فیسبوک گواهی SSL نداشته باشد تمامی پیام های ارسال شده از طریق بستر های ارتباطی به راحتی قابل شنود است! ، همچنین قابلیت دیگری که SSL دارد این است که باعث اعتبار وب سایت می شود و از حمله های احتمالی مانند فیشینگ جلوگیری می کند ، به این صورت است که رقیب وب سایت با طراحی سایتی مشابه سایت موردنظر اقدام به جمع آوری اطلاعات مشتریان رقیب ، بی اعتماد سازی مشتریان نسبت به رقیب و اقدامات خرابکارانه دیگر می شود.

انواع SSL به شرح زیر :

Domain Validation

Domain Validation

Domain Validation یا به اختصار DV :

در این نوع از گواهینامه SSL صادر کننده ی گواهینامه بر اساس نام دامنه اعتبار سنجی را انجام می دهد و به بررسی صحت یا اعتبار سازمان یا صاحب دامنه نمی پردازد، و زمان بسیار کوتاهی از درخواست تا صدور دارد. به نحوی که بیشتر صادرکنندگان به صورت آنلاین و در لحظه آن را صادر می‌کنند، این گواهی بیشتر برای صاحبان وب سایت شخصی مناسب است که هدف از تهیه گواهی SSL برای آنها صرفا تغییر HTTP به HTTPS بوده. البته شرکتها نیز می توانند از این نوع گواهینامه استفاده کنند.

organization validation

organization validation

organization validation یا به اختصار OV :

این نوع گواهینامه SSL علاوه بر تامین امنیت در صدد تایید اعتبار یک کسب و کار و تجارت اینترنتی است و سطح اعتبار بسیار بالاتری نسبت به گواهینامه SSL DV دارا است و بازدید کنندگان وب سایت مربوطه با مشاهده نام سازمان در بخش جزئیات گواهینامه با اطمینان از این وب سایت سرویس می گیرند. این نوع گواهینامه با توجه به مدارک موردنیاز فقط به سازمان ها و صاحبان کسب و کار دارای مدارک رسمی دولتی از قبیل روزنامه رسمی قابل واگذاری می باشد . خرید گواهینامه SSL OVنیاز به تایید کامل هویت درخواست کننده دارد. شرکتها ، سازمان‌های دولتی ، بانکها ، وزارتخانه ها و به طور کلی اشخاص حقوقی از متقاضیان این نوع گواهینامه SSL هستند. درخواست کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه را به همراه فرمهای درخواست و معرفی یک شخص مسئول همراه مدارک در مرحله اول به صورت اینترنتی ارسال نموده و پس از قبول درخواست از سمت صادر کننده نسخه ترجمه شده تمام مدارک مهر شده را از طریق پست بین المللی مثل DHL به صادر کننده ارسال نماید. در صورت تهیه و فعال نمودن این نوع از گواهینامه، اطلاعات تایید شده هویت آن سازمان در بخش جزئیات گواهینامه SSL نشان داده می شود که خاص آن سازمان، شرکت و یا نهاد می باشد.

Extended Validation یا به اختصار EV

Extended Validation یا به اختصار EV :

مشخصه اصلی این نوع گواهینامه نشان سبز رنگ در مرورگر است و دریافت آن بسیار شبیه گواهینامه OV ولی با اعتبار و ارزشی بالاتر است و معمولاً سازمان‌های بزرگ در دنیا ازجمله شرکت‌هایی مثل گوگل از این نوع گواهینامه استفاده می‌کنند. مدارک موردنیاز برای سفارش این نوع از گواهینامه SSL همانند گواهینامه OV می باشد با این تفاوت که اهراز هویت سازمان و یا شرکت دقیق تر بوده و مدارک بیشتری و با دقت بالاتری مورد رسیدگی قرار می گیرد، به علاوه هزینه آن بالاتر است برای اعتبار سنجی کلیه اطلاعات ازجمله شماره تلفن ها و اطلاعات وب بررسی می شود.

مزایا و معایب SSL

مزایا و معایب SSL

مزایای استفاده از SSL :

 1. تأمین امنیت : ثابت می‌کنید که برای کاربران خود ارزش قائل هستید و ارتباط امن را حق کاربر خود می‌دانید.
 2. بالا بردن ارزش اعتمادسازی سایت بین کاربران
 3. تأمین هویت : به این صورت است که با قرار دادن گواهینامه دیجیتالی کاربر می‌تواند از جعلی نبودن سایت و صحت هویت سایت اطمینان حاصل کند.
 4. بهبود رتبه سایت و سئو :

امنیت یکی از اولویت‌های مهم گوگل است و به‌زودی گواهی SSL یکی از عوامل اصلی بالا رفتن رتبه‌بندی سایت‌ها در این موتور جستجو خواهد شد. گوگل در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده است، با توجه به اهمیت امنیت برای گوگل، و رسیدن به این هدف که کاربران از طریق گوگل به وب‌سایت‌های امن هدایت گردند.این شرکت تصمیم گرفته است داشتن گواهی معتبر SSL (استفاده از پروتکل HTTPSS) را یکی از عوامل بالا رفتن رنک وب‌سایت کند.

 1. برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک دوستاره نیاز به داشتن SSL دارید.

معایب استفاده از SSL :

برای این‌که فقط مزایای SSL نباشد نمی‌شد گفت عیب حساب می‌شد ولی جزو معایبی هست که در SSL وجود دارد

 1. بالا بودن هزینه تهیه و استفاده از SSL
 2. داشتن دانش فنی برای نصب و راه‌اندازی این پروتکل
 3. افت سرعت محسوس به دلیل داشتن مشکل در اینترنت ایران
 4. اکثر شرکت‌های ارائه‌کننده برای دامنه .IR سرویس نمی‌دهند

شرکت‌های ارائه‌دهنده SSL :

موسسه‌های بسیاری در سرتاسر دنیا هستند که گواهینامه SSL صادر می‌کنند، مشهورترین گواهینامه‌ها شرکت‌هایی نظیر :

Comodo Secure , Veri Sign , Open Trust , NetLock هستند.

سرویس‌دهنده‌های ارائه‌کننده SSL در ایران :

بسیاری شرکت‌های ارائه‌دهنده SSL در ایران هستند که از این شرکت‌ها با واسطه توانسته‌اند به‌راحتی خرید کنیم ازجمله

شرکت icert که در بین سرویس‌دهنده‌های دیگر خدمات جامع‌تر و هم‌چنین پشتیبانی خوبی دارند. برای خرید SSL کلیک کنید

CSR چیست و چگونه استفاده می‌شود :

زمانی که شما می‌خواهید SSL را بر روی سرور خود فعال کنید سؤالات متعددی در مورد هویت سایت شما ( مانند آدرس سایت ) و همین‌طور هویت شرکت شما ( مانند نام شرکت و محل آن) از شما پرسیده می‌شود. آنگاه سرور دو کلید رمز را برای شما تولید می‌کند , یک کلید خصوصی (Private Key) و یک کلید عمومی (Public Key). کلید خصوصی به این خاطر , این نام را گرفته است , چون بایستی کاملاً محرمانه و دور از دسترس دیگران قرار گیرد. اما در مقابل نیازی به حفاظت از کلید عمومی نیست و این کلید در قالب یک فایل درخواست گواهینامه یا Certificate Signing Request که به‌اختصار آن را CSR می‌نامیم قرار داده می‌شود که حاوی مشخصات سرور و شرکت شما به‌صورت رمز است. آنگاه شما بایستی که این کد CSR را برای صادرکننده گواهی‌نامه ارسال کنید. در طول مراحل سفارش یک SSL مرکز صدور گواهینامه درستی اطلاعات واردشده توسط شمارا بررسی و تائید می‌کند و سپس یک گواهینامه SSL برای شما تولید کرده و ارسال می‌کند.

این گواهی‌نامه‌ها از کجا پشتیبانی می‌شوند !؟

شرکت‌های متعددی وجود دارند که این گواهینامه‌ها را صادر می‌کنند و در سرویس‌های متفاوتی آن‌ها را ارائه می‌کنند که ارزان‌ترین آن‌ها در حال حاضر معادل ۴۰۰ هزار ریال برای هرسال هست و درصورتی‌که هر مشکلی پیش بیاید این شرکت طبق توافقی که با شما دارد خسارت را پرداخت خواهد کرد. البته نوع رمزنگاری هر شرکت ارائه‌کننده گواهی‌نامه نیز متفاوت است و نوع پرداخت خسارت احتمالی نیز مشخص که چیزی شبیه به بیمه هست ! به‌هرحال سایتی که SSL دارد اما گواهینامه معتبری ندارد تفاوت چندانی با سایتی که SSL ندارد نخواهد داشت !

خوب با این توضیح مشخص می‌شود که چرا برخی مواقع برای سایت‌هایی که از https استفاده می‌کنند در هنگام ورود با پیغامی روبرو می‌شویم که مرورگر نسبت به اعتماد به این صفحه از شما پرسش می‌کند و نیاز به تائید از سمت کاربر است. (به‌طور مثال یکی از بانک‌های کشور هنوز این گواهینامه را تهیه نکرده‌اند و بانک پارسیان و سامان این گواهینامه رادارند!)

پرسش و پاسخ مرتبط با SSL

پرسش و پاسخ مرتبط با SSL

فرق میان EV با OV یا DV در چی هست ؟

گواهینامه‌های DV به‌راحتی و بدون اهراز هویت ثبت می‌شوند ، گواهینامه‌های OV با اعتبارسنجی قوی‌تری ثبت می‌شوند اما به دلیل این‌که موسسه‌های زیادی در سراسر دنیا و اکثراً بدون اهمیت به نام دامنه گواهینامه صادر می‌کنند داشتن SSL بانام سایت‌های معتبر بسیار زیاد شده به‌طوری‌که یک مثال برای شما می‌زنم تا باهم ببینیم چقدر خراب هست : دولت می‌تواند موسسه‌ها را مجبور به صدور گواهینامه SSL برای یک سایت که می‌خواهند به‌جای سایت دیگر جا بزنند بکند. این مسئله به‌تازگی در فرانسه اتفاق افتاد که گوگل یک گواهینامه تقلبی برای google.com که توسط موسسه صدور گواهینامه ANSSI فرانسه صادرشده بود را پیدا کرد. این مجوز به دولت فرانسه یا هر کس دیگری که از این مجوز استفاده می‌کرد اجازه می‌داد که از این طریق به کلاه‌برداری و دزدیدن اطلاعات استفاده کند. برای همین از گواهینامه‌های EV سعی در رفع این مشکل‌دارند

برای داشتن نماد اعتماد الکترونیک آیا حتماً به SSL نیاز هست ؟

-خیر، برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک نیاز به SSL نیست و فقط نماد یک ستاره دریافت می‌کنید ، اما اگر بخواهید نماد دوستاره دریافت کنید باید SSL داشته باشید.


موضوعات: وبلاگ,
برچسب ها: ssl ,
[ بازدید : 29 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

چارتر چیست

دوشنبه 22 مرداد 1397
10:50
امامی

چارتر

چارتر ، کلمه ایی با ریشه فرانسوی و به معنای " دربست کرایه کردن " است و برای اماکن اقامتی نظیر هتل و وسایل حمل و نقل همچون کشتی ، قطار و هواپیما هم کاربرد دارد . در حال حاضر به مفهوم "چارتر" در صنعت هوایی و هواپیما میپردازیم . در دنیا حتی هلکوپتر ها و جت های اختصاصی را نیز بصورت آنلاین میتوان برای مدت زمان مشخصی برای مقاصد خواسته شده ، چارتر کرد و این امکان را به شخص و یا کمپانی میدهد تا از تخفیفات بیشتری برخوردار شوند . در ایران نیز بسیاری از شرکت های بزرگ که تعداد زیادی از مدیران و کارکنانشان بصورت مستر در مسیر هوایی مشخصی مثلا تهران به مشهد ، الزاما روزهای مشخصی در هفته را پرواز داشته باشند ، ترجیح میدهند از ایرلاینی که مد نظرشان می باشد تعدادی صندلی چارتر کنند . عمدتا اصطلاح seat charter یا همان " اجاره صندلی های پرواز " و یا Full charter " اجاره تمامی صندلی های پرواز " در این نوع پروازها بسیار کاربرد دارد . در واقع full charter یا اجاره تمامی صندلی های پرواز در آن مسیر ، در آژانس های هواپیمایی و شرکت های خدمات مسافرتی که مجری برگزاری تور هستند ، بیشتر به چشم میخورد و از آنجائیکه پروازها در تملک آن آژانس می باشد میتوانند " پرواز " و یا " تور" و خدمات آنرا با بهترین نرخ رقابتی و پیشنهادات ویژه در اختیار مسافرین خود و یا آژانس های همکار بگذارند. از اینرو بهای بلیط های چارتری در بازار متفاوت است و اگر اندکی تامل کنید و چند روزی پرواز ها را رصد کنید میتوانید متناسب با بودجه خود و یا نزدیک به آن ، پرواز مورد نظر خود را خریداری کنید .

چارتر

samtik.com

چارتر کننده کیست؟

شخص حقيقي يا حقوقي است كه با انعقاد قرارداد چارتر (اجاره توريستي ) با چارتر دهنده (شرکت های هواپیمایی) به اجاره دربستي هواپيما تحت عنوان پرواز چارتر اقدام كند .

چارتر دهنده کیست؟

شركت هاي هواپيمايي و يا متصديان حمل و نقل هوايي مي باشند كه با انعقاد قرارداد چارتر مي توانند تمام يا قسمتي از ظرفيت يك هواپيما را در يك دوره زماني خاص يا به صورت موردي، در يك مسير پروازي داخلي و خارجي به هر شخص حقيقي و يا حقوقی واجد شرایط، واگذار نمايند.

تامین کننده کیست؟

دفاتر خدمات مسافرت هوایی یا وب سایت هایی که مجوز فروش آنلاین را دارند، واسطه ای میان مسافر و چارتر کننده می باشند که صرفا وظیفه تامین بلیط را بر عهده دارند.


موضوعات: وبلاگ,
[ بازدید : 30 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

الگوریتم RANK BRAIN در سئو سایت

پنجشنبه 18 مرداد 1397
15:52
امامی

rank brain چیست؟

rank brain یک الگوریتم هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. این الگوریتم درخواست جستجوهای گوگل را مورد پردازش قرار می دهد و مرتب می کند. rank brainدر مواجهه با کلمات ناآشنا، کلمات مشابه را حدس زده و جستجو را بر اساس همان کلمات انجام می دهد. همچنین این الگوریتم برای نمایش مطالبی با کلمات کلیدی متفاوت و طولانی بسیار کاربردی است. نتایج جستجوی عبارت بر اساس این الگوریتم در کشورهای مختلف متفاوت است. به صورت کلی الگوریتم rank brain می تواند کلمات و الگوهای جدید را شناسایی کند و آن ها را یاد بگیرد.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

هوش مصنوعی یعنی طراحی سیستم های کامپیوتری به صورتی که کامپیوتر بتواند تا حد ممکن مانند انسان فکر یا عمل کند.

الگوریتم های یادگیری ماشین الگوریتم هایی هستند که بدون کمک انسان می توانند به جمع آوری اطلاعات پرداخته، از اطلاعات استفاده کنند و عملکرد خود را بهبود بخشند.

اهمیت rank brain

این الگوریتم یکی از الگوریتم هایی است که مشخص می کند چه نتایج و چه سایت هایی در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده شوند؛ همچنین مشخص می کند که این سایت ها در کدام قسمت و کدام صفحه جستجوگر گوگل به نمایش درآیند. تقریبا می توان گفت بین الگوریتم های موجود برای ارزیابی سایت الگوریتم rank brain از مهمترین آن ها به شمار می رود.

با استفاده از این الگوریتم نتایج غیر مرتبط با موضوع جستجو شده کمتر نمایش داده می شود؛ و کاربران تجربه ی بهتری از کار با موتور جستجوی گوگل کسب می کنند. الگوریتم rank brain با توجه به تاریخچه جستجوی کاربر، موقعیت مکانی و ... سعی می کند نزدیکترین نتایج مورد نظر کاربر را نمایش دهد.

البته می توان گفت گوگل در تمامی جستجو ها از این الگوریتم استفاده نمیکند. بلکه در جستجوهای حساس یا کلمات کلیدی طولانی این الگوریتم به میدان می آید.

الگوریتم سئو سایت

چگونگی تاثیر الگوریتم rank brain بر سئو و بهینه سازی سایت

یکی از مهمترین عوامل موثر در سئو سایت، استفاده از کلمات کلیدی می باشد. کلمات کلیدی باید آن کلماتی باشند که مشتریان کسب و کار شما آن را در گوگل جستجو می کنند. پس انتخاب کلمات کلیدی امری مهم است که باید با دقت انجام شود. انتخاب کلمه کلیدی مناسب که پایه سئو می باشد؛ قسمتی است که rank brain بیشترین تاثیر را روی آن دارد. البته الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل مرغ مگس خوار نام دارد و rank brain بخشی از الگوریتم اصلی گوگل می باشد.

دیگر سئو محتوا بر اساس یک کلمه کلیدی مفید واقع نمی شود. با وجود الگوریتم rank brain باید به جست و جوی معنایی اهمیت بسیاری قائل شد و همیشه در پی این بود که دقیقا کاربر چه جملاتی را جستجو می کند و چه می خواهد بخواند. همچنین با تمرکز بر روی کلمات کلیدی طولانی که به نظر کاربر نزدیک باشد می توانید به رتبه بهتری در موتور جستجوی گوگل دست پیدا کنید.

با استفاده از این الگوریتم و تکنولوژی هوش مصنوعی به کار رفته در آن، نقش تکنیک های سئو کلاه سیاه روز به روز کم رنگتر از قبل می شود. یقینا با وجود این الگوریتم، جستجوی کلمات کلیدی طولانی یا حتی جملات راحت تر شده و نتایج بهتری به دست می آید. پس می توان گفت با نتایج دقیق این الگوریتم توجه به تولید محتوای با کیفیت و اصول سئو بیش از پیش اهمیت پیدا می کند.


[ بازدید : 46 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

سفارشی سازی محصولات شرکت برای مشتریان در بازاریابی

شنبه 13 مرداد 1397
10:23
امامی

اواخر دهه ۱۹۹۰، همه در فکر شرکت های دات کام ( اینترنتی) بودند. سرمایه گذارهای ریسک پذیر به بخش فن آوری پیشرفته هجوم برده بودند و قیمت سهام شرکتهای دات کام به شدت رو به افزایش بود، اما در مقابل وضعیت شرکت های معمولی زیاد رضایت بخش نبود. به نظر می رسید این دوران بدترین زمان برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای سنتی بود که قرار است اسباب بازی بفروشد. در سال ۱۹۹۶، زمانی که ماکسين کلارک می خواست (کارگاه اخرت خودتان را بسازید) را راه اندازی کند، منتقدین بسیاری اعتقاد داشتند که این تصمیم اشتباه است. اما با نزدیک شدن به دهه اول از آغاز فعالیت این شرکت، مشخص شد که تعداد طرفداران آن از مخالفانش بسیار بیشتر است. یکی از مشاوران خرده فروشی در سال ۲۰۰۵ (خرس خودتان را بسازید) را به عنوان یکی از پنج خرده فروش مطرح معرفی کرد. همچنین این شرکت توانست در فهرست سریع ترین شرکتهای رو به توسعه مجله بین ویک، رتبه ۲۵ را از نظر رشد سریع بدست آورد. مؤسس و مدیر اجرایی شرکت، ماکسين کلارک، توانست جایزه مشتری مداری شرکتهای سریع را از آن خود کنند. اما یک شرکت تازه تأسیس کوچک چطور می تواند به چنین موفقیتی دست پیدا کند؟

محصول

روی کاغذ همه چیز ساده به نظر می رسند. ماکسين کلارک اولین فروشگاه واقعی را در سال ۱۹۹۶ افتتاح کرد. این شرکت از آن زمان به بعد بیش از ۲۰۰ فروشگاه راه اندازی کرده و بالغ بر ۳۰ میلیون خرس و دیگر عروسک های سفارشی را برای مشتریان تولید کرده است. درآمد شرکت در سال ۲۰۰۵ به ۳۵۹ میلیون دلار رسید و نرخ رشد ۲۰ درصد را می توان برای آن پیش بینی کرد. فروش سالانه به ازاء هر متر مربع در شرکت ۶۵۰۰ دلار می باشد که دو برابر متوسط فروشگاه های آمریکایی است. این شرکت در نظر دارد سالانه حدود ۳۰ فروشگاه جدید در آمریکا و کانادا افتتاح کرده و امتیاز راه اندازی ۲۰ فروشگاه را هم در سطح بین المللی به متقاضیان اعطا کند. سهام این شرکت از نوامبر سال ۲۰۰۳ که به صورت سهامی عام تبدیل شد، ۵۶ درصد رشد کرده است. مهم تر از همه اینکه فروش اینترنتی شرکت به شدت در حال افزایش است.

بازاریابی محصول

چرا این مدل مفهومی در عمل موفق شد

شاید منتقدینی که از بیرون پیگیر موضوع هستند، تصور کنند که (خرس خودتان را بسازید) که با دیگر تولید کنندگان اسباب بازی مثل شرکت خرس بدی رمانت در حال رقابت است. شرکت خرس ئدی ورمانت به شدت این موضوع را در تبلیغات خود مطرح می کند که این تنها محصولی است که در آمریکا تولید می شود و یا به صورت مادام العمر ضمانت می کند. محصولات این شرکت در کارخانه مرکزی واقع در ایالت ورمانت تولید می شود. نقطه عطف این محصول در فروش، کیفیت آن است و محصولات از طریق بروشور چاپی و سایت اینترنتی به صورت مستقیم توسط مصرف کنندگان خریداری می شود.

با اینکه چند گزینه برای سفارشی کردن محصولات وجود دارد اما بیشتر فروش مربوط به خرس هایی است که لباس و ظاهرشان از قبل تعيين شده است. فرقی هم نمی کند که خرس معمولی را سفارش می دهید یا آنکه مخصوص خودتان سفارش داده اید، در هر صورت آن را از طریق پست و در یک جعبه بسته دریافت می کنید و هیچ خاطره ای از مشارکت در ساخت یا سفارشی کردن آن ندارید. قیمت این خرس ها هم بین ۵۰ تا ۹۰ دلار می باشد که نشان دهنده کیفیت بالای آن می باشد. علیرغم موفقیت هایی که شرکت خرس تدی و رمانت از زمان عرضه اولین خروس خود در سال ۱۹۸۱ بدست آورده، اما ماکسين کلارک او را رقیبی برای خود نمی داند. کلارک می گوید: مدل مفهومی ما بر اساس سفارشی سازی است. امروزه بیشتر چیزها دارای فن آوری بالا بوده و نمی توان داخل آنها را دستکاری کرد، اما محصول ما را می شود.

ما خودمان را اسباب بازی فروشی نمیدانیم، بلکه خاطره می فروشیم. شواهد هم گفته کلارک را تأیید می کند که می گوید فروش بر خلاف دیگر تولید کنندگان اسباب بازی، در زمان کریسمس و مناسب شما تغییر خاصی نمی کند و به طور متوازن در کل سال پخش شده است. سفارشی سازی محصولات از سال ها قبل در صنایع مختلف مرسوم بوده است. هارلی دیویدسون با فرآهم کردن امکان سفارشی سازی موتورسیکلت برای مشتریان، برندی بسیار مستحکم و مشتریانی بسیار وفادار بدست آورده است. ِDell هم با پیروی از این مفهوم به رهبر بازار در صنعت خود تبدیل شده است. حتی در بخش مد، شرکتهایی مثل نایک و لیوایز که دارای سیستم تولید انبوه هستند هم امکان سفارشی سازی محصولات را از طریق وب سایت شان برای مشتریان فراهم کرده اند.

جیون بلیر از تحلیلگران موسسه مالی راجدیل نیز اعتقاد دارد که سفارشی سازی باعث رضایت بالای مشتریان شده و آنها را به شدت وفادار می کند. به اعتقاد ماکين کلارک، با اینکه سفارشی سازی در صنعت اسباب بازی هنوز مرسوم نشده، اما چون امکان بروز خلاقیت و بیان گردن درون مشتریان را برایشان فرآهم می کند، به مرور رشد خواهد کرد. سفارشی سازی نسبت به تولید انبوه برای مشتریان ارزش بسیار بالاتری دارد. او می گوید: این توانمند سازی است: مشتری می تواند چیزهایی را تحت کنترل خود در آورده خرس خودتان را بسازیده تنها بر مفهوم سفارشی سازی تکیه نکرده است، بلکه آنرا به عنوان محرکی انسانی در ارائه ارزش به مشتری در نظر گرفته است.

مشارکت گسترده مشتری در فرایند سفارشی سازی بسیار بیشتر از محصولی که بدست می آید ارزش دارد بعضی از تحلیلگران علیرغم موفقیت شایان توجه خرس خودتان را بسازید به این موضوع اشاره می کنند که ممکن است این شرکت هم یکی دیگر از هوس های زودگذر صنعت اسباب بازی باشد و به سرنوشت برند بیتی بیبیز و گیج پچ کیدز دچار شود. ماکسین کلارک هم به این نگرانی توجه داشته و اطمینان دارد که خرس خودتان را بسازیده را می توانند با همان سرعتی که سلایق کودکان تغییر می کنند، متحول کند. با اینکه برخی لباسها و لوازم بر اساس مد روز تغییر می کنند این شرکت لباس اسپایدر من در اندازه خرس ها را هم زمان با محبوب شدن فیلم در فروشگاهه هایش عرضه کرد)، اما باقی لوازم هر سال ۱۱ بار تغییر می کنند. (کتابخانه امید ایران)

شناختن مشتری

ماکسين کلارک استراتژیست رویائی و شاید نابغه ای می دانند که باعث شد مدل مفهومی فخرس خودتان را بسازید که در عمل کار کند. اما موفقیت او به عنوان مدیر اجرایی شرکت، تنها به دلیل مهارت در تدوین و پیاده سازی استراتژی نیست. کلارک موفقیت خود را در این میداند که فراموش کرد مشتری بودن چگونه است که اگر بدانید کلارک هیچوقت بچه ای نداشته، موضوع جالب تر هم می شود. مطمنا درک کردن موی مفهوم جدیدی نیست و کلارک نیز برای مشتری مداری کردن شرکت «خرس خودتان را بسازید» هم از ابزارهای پیشرفته و هم از ابزارهای معمولی استفاده کرد.

کلارک برای اینکه بتواند خودش را بجای مشتریانش بگذارد، همان راهی که آنها می روند را طی می کند، او هر هفته به دو یا سه تا از ۲۰۰ فروشگاه «خرس خودتان را بسازید» می رود. هدف او از این کار دخالت در چگونگی اداره فروشگاه نیست، بلکه از این فرصت برای صحبت کردن با کودکان و والدین آنها استفاده می کند. او شخصا کارمندان را در خدمت گذاری به مشتریان یاری می کند و حتی کارت ویزیت خودش را هم به آنها می دهد.

یکی از نتایج این کار آن است که او هر هفته هزاران ایمیل دریافت می کند و شناسه کاربری کودکان را در لیست دوستان خود در برنامه های گفتگوی بر خط قرار میدهد. او برای این ایمیل ها ارزش بالایی قائل است و تا آنجا که بتواند از طریق کامپیوتر شخصی خود به آنها پاسخ می دهد. همچنین برای بکارگیری این سرمایه عظیم، چیزی راه اندازی کرده که نامش انجمن مشاوره مجازی کودکانه است و شامل فهرستی از آدرس ایمیل کودکان می باشد. اما از این ارتباطات پیشرفته چه چیزی نصیب گکارک می شود؟ او می گوید: ایده ها، قبلا فکر می کردم فقط خودم باید ایده بدهم. اما حالا می دانم که می توانم روی تک تک مشتریانم حساب باز کنم.

از ساختمان فروشگاه گرفته تا لوازم جانبی که در خط تولید قرار می گیرند، در همه جا میتوان ایده های مشتریان را به کار گرفت وقتی ایده ای مطرح می شود، کلارک آن را در انجمن مجازی مطرح می کند تا ظرف مدت کوتاهی از کودکان بازخورد بگیرد. موتور کوچک، خرس شانس در میادین ورزش و کیسه پولک دوزی شده همگی ایده های بسیار موفقی هستند که توسط مشتریان پیشنهاد شده اند
بررسی و پیاده سازی ایده های جدید، فرصتهای بزرگ بالقوه بسیاری را پیش روی شرکت قرار خواهد داد. به زودی نمایشگاه هایی از مبلمان مخصوص خرسها در فروشگاه های (خرس خودتان را بسازید) برپا می شود که توسط کودکان برای کودکان طراحی شده اند. مفهوم سفارشی سازی در خرس برای سایر عروسک ها نیز به کار گرفته می شود.

سوالهایی برای گفتگو

 • مثالهایی از نیازها، خواسته ها و تقاضایی که مشتریان خرس خودتان را بسازید بروز داده اند بیان کنید و مشخص کنید. این سه مفهوم با هم چه تفاوتی دارند. (خرس خودتان را بسازید) در مقابل هر کدام از آنها چه عکس العملی نشان داده است.
 • جنبه های مختلف محصول خرس خودتان را بسازید» را شرح دهید. در معامله خرس خودتان را بسازید» چه چیزی مبادله می شود؟
 • کارگاه «خرس خودتان را بسازیده از کدامیک از پنج مفهوم اصلی بازاریابی پیروی می کند؟
 • ارزشی که «خرس خودتان را بسازید» برای مشتریان خلق می کند را با جزئیات شرح دهيد.
 • أیا ادامه دادن روند ایجاد رابطه با مشتریان برای «خرس خودتان را بسازید» موفقیت آمیز خواهد بود؟ چرا بله یا چرا نه؟

(برگرفته از کتاب اصول بازاریابی فیلیپ کاتلر)

منبع: nopardazco.com


موضوعات: وبلاگ,
[ بازدید : 39 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

دانلود نرم افزار طراحی وب سایت BOOTSTRAP

پنجشنبه 11 مرداد 1397
18:05
امامی

bootstrap امروزه یکی از معروف ترین نرم افزار هایی است که توسعه دهندگان وب سایت ها از آن برای طراحی سایت های واکنش گرا یا ریسپانسیو استفاده می کنند. با بهره گیری از این فریم ورک و آشنایی با اچ تی ام ال و سی اس اس می توانید صفحات زیبا و جذابی را پدید آورید. این نرم افزار طراحی سایت در سال 2018 منتشر گردید و شرکت سازنده آن Zine EOOD می باشد.

از مشخصات این برنامه این است که می توانید بیشتر کار های اساسی خود را به صورت drag and drop انجام دهید و کدنویسی شما سرعت بیشتری پیدا می کند. به همین جهت می توانید بخش های مختلف وب سایت مانند فوتر، هدر و بدنه را به راحتی و سرعت بیشتر بسازید.

نرم افزار Bootstrap Studio چه امکاناتی دارد؟

 • طراحی وب سایت به صورت واکنش گرا
 • استفاده از فریم ورک پر قدرت بوت استرپ
 • امکان دانلود کامپوننت های مختلف
 • امکان ویرایش فایل های اچ تی ام ال و سی اس اس و...
 • کاربری راحت و کاربر پسند
 • و سایر نکات ویژه این نرم افزار

دانلود Bootstrap Studio v4.1.7

لینک دانلود: nopardazco.rar [29.5 MB]

حجم فایل: 31mb


موضوعات: وبلاگ,
[ بازدید : 44 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

سفارش ساخت وب سایت نوبت دهی

سه شنبه 9 مرداد 1397
0:03
امامی

سایت های نوبت دهی برای برخی سازمان ها استفاده می شوند و مزایای بسیاری دارند. یکی از مزایای آن گرفتن نوبت به آسانی در هر مکانی بدون نیاز به رفت و آمد است. به خصوص که امروزه ترافیک های شهری وقت زیادی را تلف می کنند. سامانه های نوبت دهی بیشتر برای بیمارستان ها و پزشکان کاربرد دارد. البته این به این معنا نیست که سایر سازمان ها نمی توانند از سامانه های نوبت دهی استفاده کنند. همه سازمان هایی که برای ارائه خدمات بهتر به کاربرانشان نیازمند نوبت دهی هستند؛ می توانند از سایت های نوبت دهی استفاده کنند. با این کار از بسیاری مراجعه های غیر ضروری کاسته می شود. سامانه نوبت دهی پزشکی ویزیطب یکی از نمونه کار های حرفه ای شرکت نوپرداز در زمینه ساخت سایت های نوبت دهی است.

جهت سفارش ساخت وب سایت نوبت دهی با ما در تماس باشید.

امکاناتی که سایت های نوبت دهی باید دارا باشند

انتخاب مکان

با استفاده از این سایت ها می توان نزدیک ترین شعبه از سازمان مورد نظر یا مطب را انتخاب کرد. زیرا سامانه های نوبت دهی با تقسیم بندی های مکانی، موجب می شوند به راحتی نزدیک ترین مکان را انتخاب کرد. البته برای سایت های نوبت دهی که فقط برای یک پزشک یا سازمانی تنها با یک شعبه ساخته می شوند؛ نیازی به این گزینه نیست.

انتخاب تاریخ

باید سامانه های نوبت دهی آنلاین تقویم هایی داشته باشند تا کاربر تاریخ مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کند. وجود این بخش ضروری است و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

انتخاب ساعت

در مرحله بعدی باید با توجه به تاریخ انتخاب شده، ساعت مراجع نیز مشخص شود. در این قسمت کاربر می تواند خودش ساعت مورد نظر را در صورت خالی بودن انتخاب کند. یا با توجه به روند کاری سازمان ساعاتی برای مراجعه حضوری توسط سامانه به کاربر اعلام شود.

ثبت اطلاعات

در مرحله آخر پس از انتخاب تاریخ و ساعت مراجعه حضوری کاربر، با توجه به خدمات و نیازهای سازمان یا مطب می توان اطلاعاتی را از کاربر درخواست کرد. این اطلاعات ثبت می شوند و در هنگام مراجعه حضوری تطبیق داده می شوند. برای مثال می توان ثبت اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، شماره تماس و ... را از کاربر درخواست کرد.

امکانات ویژه برای سایت های نوبت دهی پزشکان

در این سایت ها معرفی کامل پزشک و تخصصشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر سایت نوبت دهی برای یک بیمارستان یا درمانگاه است. کلینیک های مختلف را باید از هم تفکیک کرد و نام پزشکان مربوطه را در کلینیک مختص به آن ها دسته بندی کرد تا کار برای کاربران راحت تر باشد.

از ویژگی های مفید دیگری که اینگونه سایت ها میتوانند داشته باشند؛ دادن یک کد پیگیری به بیماران است. با این کار در زمان مراجعه حضوری عملیات ویزیت کردن به سرعت انجام می شود.

علاوه بر این امکانات تمام موارد اختصاصی نیز قابلیت پیاده سازی بر روی سایت سفارش داده شده را توسط تیم برنامه نویسی نوپرداز خواهد داشت.


[ بازدید : 89 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

چرخه هوشمندی چیست؟

دوشنبه 25 تير 1397
16:55
امامی

چرخه هوشمندی (Intelligence cycle)

چرخه هوشمندی به صورت سنتی به چرخه‌ای پایه‌ای در حوزه پردازش هوشمندی در سازمان‌های هوشمند غیر نظامی و نظامی اطلاق می‌شد. مراحل این چرخه عبارتند از صدور الزمات برای تصمیم‌گیران، جمع‌آوری، پردازش، تجزیه و تحلیل و انتشار اطلاعات که به صورت یک نمودار بسته نمایش داده می‌شود. مراحل این چرخه عبارتند از صدور الزمات برای تصمیم‌گیران، جمع‌آوری، پردازش، تجزیه و تحلیل و انتشار اطلاعات که به صورت یک نمودار بسته نمایش داده می‌شود. مراحل به صورت تکراری انجام می‌شوند و زمانی به پایان چرخه خواهیم رسید که تصمیم‌گیران بازخورد خود را ارائه کرده و در مراحل اجرای کار تجدید نظر کنند. چرخه هوشمندی توسط وزارت دفاع آمریکا (Department of Defense DOD) و سرویس‌های نظامی با نام “فرایند هوشمندی” نیز خوانده می‌شود. چرخه هوشمندی یک روش موثر برای پردازش اطلاعات و تبدیل آن آن به اطلاعات مرتبط و عملی است.

چرخه هوشمندی چیست

البته که توضیحات جزئی در مورد هر یک از مراحل چرخه هوشمندی بایستی به طور کامل مطرح گردد تا این چرخه به عنوان یک چرخه کاربردی مورد استفاده قرار گیرد. اما در این مطلب فقط به بیان بخش‌های اصلی چرخه هوشمندی و کاربرد اصلی آن پرداخته شد. مراحل چرخه هوشمندی به طور کلی عبارتند از:

 • الزامات (Requirements)
 • جمع‌آوری (Collection)
 • پردازش (Processing)
 • تجزیه و تحلیل و تولید (Analysis and Production)
 • انتشار و بازخورد (Dissemination and Feedback)
 • برنامه ریزی و جهت‌دهی (Planning and Direction)

(19)


موضوعات: وبلاگ,
[ بازدید : 43 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

طراحی وب سایت وکلا | طراحی سایت حقوقی | طراحی سایت وکالت تهران

يکشنبه 24 تير 1397
9:52
امامی

طراحی وب سایت یکی از بهترین روش های معرفی وکلا و راهی برای شناختن بهتر آن ها می باشد. همچنین از این طریق می توانند اطلاعات حقوقی مربوط به وکالت را از طرق سایت در دسترس عموم مردم یا مخاطبان خود قرار دهند. شما باید کسب و کار خود را به خوبی مردم معرفی نمایید که انجام این کار با استفاده از یک سایت صورت خواهد گرفت.

علاوه بر این که باید سایت وکالت به صورت حرفه ای و کاربرپسند باشد، بایستی طراحی سایت به صورت کاملا واکنش گرا باشد تا کاربران بتوانند به راحتی و از طریق هر دستگاهی (موبایل، تبلت و...) صفحات وب سایت شما را به آسانی پیشمایش نمایند.

سایت وکالت و حقوقی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در طراحی سایت حقوقی سئو و بهینه سازی آن است که جهت افزایش مخاطب شما بایستی به صورت جدی روی آن کار شود. موفقیت وب سایت اینترنتی شما شما در گرو همین عوامل خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

طراحی وب سایت وکلا

وکلا می توانند بسیاری از فعالیت های خود را از طریق طراحی سایت وکلا از دنیای فیزیکی به دنیای مجازی انتقال دهند. پاسخ گویی به سوالات حقوقی و انجام مشاوره از جمله خدمات مهمی است که از این طریق امکان پذیر خواهند بود. قطعا در صورتی که بسیاری از فعالیت های وکیل به صورت اینترنتی انجام شود، او می تواند با دقت و سرعت بیشتری نسبت به وظایف خود عمل کند.

امکانات طراحی سایت وکلا

 • ایجاد قسمتی برای معرفی و سابقه کاری وکیل
 • ایجاد پنل کاربری با امکانات مختلف و اختصاصی
 • ایجاد بخش وبلاگ و خبر ها
 • طراحی درگاه پرداخت آنلاین
 • طراحی صفحه درباره ما و تماس با ما
 • ایجاد امکانات اختصاصی مورد نیاز شما

طراحی سایت وکالت در تهران

بسیاری از افراد ساکن در شهر تهران ترجیح می دهند به جای مراجعه به مراکز حقوقی و وکیل ها سوالات خود را از طریق وب و بخش پشتیبانی سایت ها بپرسند و به همین جهت موفقیت کسب و کار ها در شهر تهران وابسته به بهینه سازی سایت ها در این شهر خواهد بود. ایجاد یک وب سایت مناسب در واقع می تواند یک بستر عالی برای فعالیت وکیل ها در دنیای مجازی باشد.

پس طراحی سایت وکالت در تهران یکی از بهترین روش های معرفی شما به بازدید کنندگان بوده و سبب افزایش اعتبار و اطمینان مردم به شما خواهد شد. طراحی اختصاصی قالب گرافیکی سایت و توجه به مباحث طراحی سایت حرفه ای از موارد مهمی است که باید آن ها را در نظر گرفت. از این رو شرکت نوپرداز با استفاده از تیمی هماهنگ و مجرب آماده ارائه خدمات در این زمینه به مشتریان گرامی می باشد.

طراحی سایت حقوقی

معمولا افراد مدت زمان زیادی را در فضای مجازی صرف یافتن پاسخ به سوالات حقوقی خود می کنند و گاهی دچار سردرگمی نیز می شوند. به همین جهت طراحی سایت حقوقی از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر امکانات و مزایای سایت حقوقی شما می توانید با ایجاد یک بخش وبلاگ بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت خود جذب نمایید.

استفاده از مطالب با کیفیت و جذاب از جمله مهم ترین فاکتور هایی است که باید به آن ها توجه شود. همچنین توجه به مباحث رابطه کاربری و تجربه کاربری دیگر عاملی است که از گیج شدن مخاطبان سایت شما جلوگیری خواهد کرد. در ادامه به بررسی امکانات مختلف سایت های حقوقی می پردازیم.

ویژگی های طراحی سایت حقوقی

 • طراحی بخش خبر ها و وبلاگ سایت
 • امکان ایجاد درگاه بانکی برای پرداخت های آنلاین
 • امکان دانلود فایل های حقوقی
 • استفاده از یک پنل حرفه ای و آسان
 • طراحی کلیه امکانات اختصاصی
 • طراحی صفحه تماس با ما

منبع: نوپرداز


[ بازدید : 24 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به طراحی وب سایت و فروشگاه اینترنتی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس
بستن تبلیغات [X]